Meniu Uždaryti

KAS KEISIS UŽ KOMUNALINES PASLAUGAS MOKANČIAM VARTOTOJUI NUO BALANDŽIO 1 D.?

Viešoje erdvėje pasirodžius diskusijoms apie pokyčius už paslaugas mokant atsiskaitymo knygele norime atkreipti Jūsų dėmesį, kokie tai pokyčiai.
Nuo 2017 m. balandžio 1 d. visi Lietuvos bankai privalės naudoti naujas komunalinių įmokų surinkimo formas, kai visos įmokos bankų elektroninėje bankininkystėje turės būti pervedamos į paslaugų teikėjų sąskaitas atskirai.
• Šis pokytis palies tik gyventojus, kurie e. banke už komunalines paslaugas atsiskaito per elektroninį Atsiskaitymo knygelės atitikmenį. Kaip bankuose susikurti naujus mokėjimo ruošinius savo el. bankininkystės klientus informuoja patys bankai.
• Vartotojams, atsiskaitantiems už komunalines paslaugas grynaisiais pinigais, niekas nesikeičia. Jie už elektros energiją, dujas, kitas komunalines paslaugas ir toliau gali mokėti taip, kaip yra įpratę. Kai kuriuos vartotojus suklaidino informacija apie naikinamą elektroninį atsiskaitymo knygelės atitikmenį, tad norime juos nuraminti – popierinė Atsiskaitymo knygelė lieka.
• Mokantiems už elektrą pagal sąskaitas, paprastu pavedimu el. bankininkystėje ar kitais elektroniniais būdais, pavyzdžiui, per www.manogile.lt, „Paysera“ ar UAB „Viena sąskaita“ – niekas nesikeičia.
• Niekas nesikeičia ir tiems, kas yra pasirinkę atsiskaityti už elektrą pagal elektros energijos suvartojimo vidurkį ir sudarę e. sąskaitos sutikimą su banku, kai mokestis už elektrą tiesiog periodiškai nuskaičiuojamas nuo sąskaitos – jiems ši paslauga veiks ir toliau, o savo mokėjimus jie galės paprastai sekti www.manogile.lt.