lt | ru
Meniu Uždaryti

Komunalinių atliekų tvarkymo išlaidų optimizavimas Visagino daugiabučiuose su atliekų išmetimo šachtomis

UAB „Visagino būstas“, veikianti kaip daugiabučių gyvenamųjų namų administratorius, kreipiasi į namų, kuriuose yra įrengtos atliekų šalinimo šachtos, butų ir kitų patalpų savininkus su prašymu apsvarstyti klausimą dėl tolimesnio naudojimosi atliekų šalinimo šachtomis ar jų atsisakymo.

            Esama situacija: vietinės rinkliavos dydis 2022 metais už 60 m2 ploto butą

  Metinė pastovioji dalis Metinė kintamoji dalis Metinė rinkliava
Daugiabutis namas su atliekų išmetimo šachta 19,08 Eur 51,48 Eur 70,56 Eur
Daugiabutis namas be atliekų išmetimo šachtos 14,88 Eur 41,40 Eur 56,28 Eur
Skirtumas, proc. 22,00% 19,58 % 20,24 %

            Lentelėje pateikti 2022 metų duomenys. Augant degalų kainoms, stebint rinkos pokyčius, galima teigti, kad situacija gali keistis, 2023 metais kainos gali kilti. Šiuo metu sunku prognozuoti, kokio dydžio bus kainų augimas.

            Papildomų išlaidų galima išvengti tuo atveju, jei bus atsisakyta namuose įrengtų atliekų šalinimo šachtų.

            Daugiabučių gyvenamųjų namų, kuriuose yra atliekų šalinimo šachtos, butų ir kitų patalpų savininkai gali priimti sprendimą dėl šachtų atsisakymo ar jų palikimo. Suprantama, kad sprendimas dėl atsisakymo bus priimtinas ne visiems, bus šio sprendimo šalininkų ir priešininkų, tačiau gyvenimas mus verčia keisti nusistovėjusius principus.

            Jei UAB „Visagino būstas“ administruojamo daugiabučio gyvenamojo namo butų ir kitų patalpų savininkai priims sprendimą dėl šachtų atsisakymo, jiems bus peržiūrimas mokestis už bendrų naudojimo vietų valymą. Šis mokestis mažės.

            Atsisakius šiukšlių šalinimo šachtos, daugiabučiame name bus išspręsta blogo kvapo atsiradimo problema. Nepamirškime, kad vasaros metu būtent šios vietos tampa blogo kvapo name šaltiniu. Gyventojai iki šiol taip ir neišmoko naudotis šiukšlių šalinimo šachta pagal tiesioginę jos paskirtį. Dažnai šiukšlių šalinimo šachtos yra užkemšamos, už jų valymo darbus namo gyventojai moka papildomai. Taip pat neliks šiukšlių šalinimo šachtos priežiūros išlaidų (kaušų ir šiukšlių šalinimo šachtos vamzdžio remontas ir keitimas ir kt.). Dalinai bus išspręsta graužikų atsiradimo name problema.

            UAB „Visagino būstas“ administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkai rūpimais klausimais dėl šiukšlių šalinimo šachtų atsisakymo gali kreiptis į pastatų techninės priežiūros vadybininkus adresu Statybininkų g. 24-198, 200 kab, tel. (8 386) 71 292. Informuojame, kad šiuo klausimu nuo lapkričio 23 d. vykdomas balsavimas raštu. Balsavimo biuletenius rasite pašto dėžutėse. Prašome aktyviai dalyvauti.