Nors termoviziniai tyrimai nėra privalomi namo sertifikavimui, tačiau jie rekomenduojami norint nustatyti ir sutvarkyti pralaidžias šalčiui namo vietas ne vien tik per nesandarias ertmes ir plyšius. Ypač tai svarbu ankstesnės statybos namams, kurių sienose yra oro tarpų ir šalčio tiltų, nors pačios sienos nėra kiauros. Termovizijos pagalba nustačius pralaidžias šalčiui ir vėjui vietas, namo savininkui paaiškėja, ką ir kaip tvarkyti, kad sutaupyti savo namų šilumą ir mažinti šildymo kaštus.
Termovizinių tyrimų privalumai
Termoviziniai tyrimai, arba termovizija, šnekamąja kalba reiškia temperatūros fotografavimą per atstumą bet kokio objekto paviršiuje, nedarant tam objektui jokios įtakos. Fotografuojama specialiu prietaisu termovizoriumi. Suprantama, tais tiriamaisiais objektais dažniausiai būna gyvenamieji namai, nes gyventojams svarbu, kaip iškeliauja šiluma, jei tie namai yra sandarūs. Šie tyrimai ženkliai paprastesni nei, pvz., sandarumo ar akustiniai tyrimai.
Termovizinis tyrimas parodo objektų paviršiaus įvairių vietų skirtingą temperatūrą, o tuo pačiu – ir vizualiai akivaizdžius temperatūrų skirtumus. Termovizoriaus gauti duomenys analizuojami ir pateikiami su tiriamojo pastato paviršiaus temperatūros nuotraukomis bei išvadomis ir atitinkamomis rekomendacijomis.
Termovizoriumi, fotografuojančiu temperatūrinį vaizdą tiesiogine prasme, galima nustatyti įvairių paviršių šalčio pralaidumą iš pastato vidaus ir išorės. Ši aplinkybė svarbi, jei dėl įvairių priežasčių nėra galimybių patekti į objekto vidų, tačiau svarbu žinoti, ar jo viduje tinkama temperatūra. Pvz., įvairių cisternų, vamzdžių, paviršiai; laivų, gyvenamųjų ar ūkinių pastatų labai mažos ertmės ir pan.
Termovizijos, arba termovizinių tyrimų, pagalba nustatomi gyvenamųjų pastatų šalčio tiltai – labiausiai pralaidžios šalčiui būsto vietos, nors pro jas necirkuliuoja vidaus ar lauko oras ir nepučia vėjas.
Termovizinius tyrimus palanku atlikti, kai objekto aplinkos ir vidaus temperatūrų skirtumas ne mažesnis nei 15 laipsnių C, todėl vasaros sezono metu termoviziniai matavimai praktiškai neatliekami. Pastato sienų pralaidumo šalčiui vietas fiksuoti termovizoriumi geriausia šaltojo sezono metu, kai patalpos viduje įjungtas šildymas.
Nors termovizinis tyrimas namo sertifikavimui kol kas nenumatytas kaip privalomas, tačiau daugelio gyvenamųjų namų savininkai labiau linkę gyventi jaukiuose, šiltuose namuose ir mažiau mokėti už šildymą, nei šalti patys ir šildyti lauką. Todėl termovizinius matavimus užsako gyventojai, susirūpinę, kur dingsta jų patalpų šiluma.
Gyvenamųjų namų butų savininkai, norintys užsakyti termovizinį tyrimą, gali rašyti prašymą ir pateikti jį UAB „Visagino būstas“, Statybininkų g. 24, 202 kab.