lt | ru
Meniu Uždaryti

Renovacija

Apie renovaciją trumpai. Kodėl jos reikia?

Daugiabučių namų renovacija suteikia daug pranašumų, tačiau pagrindiniai jų – gyventi kokybiškai ir už tai nepermokėti, ypač šaltuoju metų laiku, kuomet per skilinėjančias sienas, nesandarius langus ir kiaurą stogą drauge su šiluma į orą išleidžiami didžiuliai pinigai, skirti mokesčiams.

Daugiausia šilumos būstas netenka:

11 proc. – per stogą;

30 proc. – per senus langus;

38 proc. – per nepašiltintas sienas.

Renovacijos nauda

Atnaujinus daugiabučius namus pastebimi šie pranašumai:

• sumažėjusios šildymo kainos

• padidėjusi būsto vertė (vidutiniškai 15–20 proc.) ir likvidumas

• komfortiškas buto mikroklimatas

• gražesnė gyvenamoji aplinka

• geresnė kaimynystė

• sumažėjęs poveikis klimato kaitai.

Atnaujinant daugiabučius namus ne tik didinamas jų energinis efektyvumas, mažinamas neigiamas poveikis aplinkai, bet ir gerinama žmonių gyvenimo kokybė, sveikata.

Kaip seni daugiabučiai veikia mūsų sveikatą?

• Drėgmė. Pastovus buvimas drėgnuose pastatuose sukelia kvėpavimo takų ligas.

• Oro tarša. Seni, nesandarūs, energiškai neefektyvūs daugiabučiai labai prisideda prie oro taršos.

• Šaltis, nekomfortiška temperatūra. Dėl šalčio gali suaktyvėti jau turimos ligos, pavyzdžiui, širdies kraujagyslių, kvėpavimo takų. Tad esant nepakankamai temperatūrai jūsų bute, o ypač žiemos metu, šių ligų simptomai gali paūmėti.

Kokia renovuotų daugiabučių nauda mūsų sveikatai ir savijautai?

• komfortiška temperatūra bute

• geresnė oro kokybė bute

• geresnė garso izoliacija

• mažesni CO2 išmetimai

• estetiškesnis namo vaizdas ir dėl jo pagerėjusi nuotaika

Kokias renovacijos priemones galima įgyvendinti?

Pagrindinis būsto atnaujinimo (modernizavimo) tikslas – pagerinti daugiabučio namo energinį efektyvumą. Būtent tai pasiekti padedančioms priemonėms renovacijos procese skiriama daugiausia dėmesio ir lėšų. Čia į pagalbą jums ateis valstybė, kuri dalinai kompensuos jūsų patirtas išlaidas, skirtas energinį efektyvumą didinančioms renovacijos priemonėms įgyvendinti.

Energinį efektyvumą didinančios priemonės:

• Šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymas ar keitimas.

• Ventiliacijos ir rekuperacijos sistemų pertvarkymas, keitimas ar įrengimas.

• Stogo šiltinimas.

• Fasado sienų (taip pat ir cokolio) šiltinimas.

• Balkonų ar lodžijų įstiklinimas.

• Laiptinių lauko durų ir tambūro durų keitimas, įskaitant susijusius apdailos darbus, įėjimo laiptų remontą ir pritaikymą neįgaliųjų poreikiams.

• Butų ir kitų patalpų langų keitimas į mažesnio šilumos pralaidumo langus.

• Rūsio perdangos šiltinimas.

• Liftų atnaujinimas (modernizavimas).

• Bendrojo naudojimo elektros inžinerinės sistemos ir (ar) apšvietimo sistemos atnaujinimas (modernizavimas).

• Kitų pastato bendrojo naudojimo inžinerinių sistemų atnaujinimas (nuotekų sistemos, taip pat ir namui priklausančių lokalinių įrenginių, priešgaisrinės saugos įrenginių, geriamojo vandens vamzdynų ir įrenginių keitimas ir (ar) pertvarkymas, drenažo sutvarkymas).

Kokią paramą skiria valstybė?

100 proc. – būsto atnaujinimo projekto ar jo dalies parengimo, projekto įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Visas renovacijos išlaidas nepasiturintiems gyventojams, tam balsavimo metu jie turi pritarti namo renovacijai.

30 proc. – savininkų investicijų į energinio efektyvumo didinimo priemones.

20 proc. – papildoma subsidija išskirtinėms priemonėms (sutvarkius šildymo sistemą, įrengus individualios šilumos apskaitos prietaisus ir t. t.).

Kilus klausimų dėl renovacijos vykdymo, prašome darbo metu kreiptis į UAB „Visagino būstas“ pastatų techninės priežiūros vadybininkus adresu Statybininkų g. 24, 198, 200 kab., tel. (8 386) 71 292.

DĖL DAUGIABUČIŲ NAMŲ ATNAUJINIMO (MODERNIZAVIMO) INVESTICIJŲ PLANŲ

Investicijų planas – tai pirminis daugiabučio namo atnaujinimo dokumentas, rengiamas pagal energinio naudingumo sertifikato bei namo techninių apžiūrų išvadas. Rengiant šį planą identifikuojamos pastato problemos: namo konstrukcijų ir inžinerinių sistemų fizinė-techninė būklė, energinis naudingumas, numatomos atnaujinimo priemonės, preliminari jų kaina bei atsipirkimo laikas. Parengtame investicijų plane būtų pasiūlytos 3 modernizavimo priemonių alternatyvos (paketai), nurodytas kiekvieno priemonių paketo investicijų dydis, finansavimo planas, projekto įgyvendinimo grafikas ir energijos sutaupymas.

Daugiabučių namų savininkų sprendimai dėl namo investicijų plano parengimo priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.85 straipsnyje nustatyta sprendimų priėmimo tvarka.

Parengtas investicijų plano projektas turi būti viešai aptariamas su namo butų ir kitų patalpų savininkais. Jeigu viešo susirinkimo metu bus pateikiama pastabų dėl investicijų plano, planas bus tikslinamas ir koreguojamas pagal daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų prašymus ir pageidavimus. Ir tik po viešo aptarimo patikslintas investicijų planas bus teikiamas derinti Agentūrai.

Suderintą Investicijų planą tvirtina namo butų ir kitų patalpų savininkai susirinkime arba balsuodami raštu, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.85 straipsnio nustatyta tvarka. Nepatvirtinus investicijų plano, jis gali būti keičiamas ir iš naujo derinamas su Agentūra.

Tikimės, kad gyventojai, gavę pakankamai informacijos apie daugiabučių namų atnaujinimo privalumus, pristačius jiems pritarti parengtus investicinius planus, priims teisingus sprendimus, leidžiančius pasiekti vieną svarbiausių bei laukiamiausių daugiabučių namų atnaujinimo rezultatų – šilumos energijos sutaupymą.

Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas)

Kosmoso g. 28

2016-04-13 vykusiame visuotiniame butų ir kitų patalpų savininkų susirinkime pritarta namo atnaujinimui (modernizacijai) ir pasirinktas IP priemonių paketas B.
2016-07-05 BETA patvirtino parengto ir patikslinto IP tinkamumą finansavimui.
2016-07-14 AB Šiaulių bankas patvirtino kredituosiantis namo renovaciją.
2016-11-16 buvo pasirašyta rangos sutartis su UAB „Statybų kodas“, CPO paskelbtu rangos darbų su projektavimu konkurso laimėtoju. Rangovas rengia Techninį darbų projektą.

DAUGIABUČIO NAMO ATNAUJINIMO (MODERNIZAVIMO) PROJEKTAS

Veiklos grafikas

Festivalio g. 10

2016-08-16 vykusiame visuotiniame butų ir kitų patalpų savininkų susirinkime pritarta namo atnaujinimui (modernizacijai) ir pasirinktas IP priemonių paketas II.
2017-01-10 buvo pasirašyta rangos sutartis su AB „Panevėžio statybos trestas“, CPO paskelbtu rangos darbų su projektavimu konkurso laimėtoju. Rangovas rengia Techninį darbų projektą.

DAUGIABUČIO NAMO Festivalio g. 10 (Visaginas) ATNAUJINIMO (MODERNIZAVIMO) PROJEKTAS

Veiklos grafikas

Jaunystės g. 13

2016-08-18 vykusiame visuotiniame butų ir kitų patalpų savininkų susirinkime pritarta namo atnaujinimui (modernizacijai) ir pasirinktas IP priemonių paketas II. Namo atnaujinimui (modernizacijai) pritarė tik 11 namo butų ir kitų patalpų savininkų (arba 57,86 proc. visų namo savininkų). Pagal galiojančius įstatymus namas negauna kredito atnaujinimo (modernizavimo) įgyvendinimui.

DAUGIABUČIO NAMO Jaunystės g. 13 (I korpusas) (Visaginas) ATNAUJINIMO (MODERNIZAVIMO) PROJEKTAS

Sedulinos al. 57, Visaginas, atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planas

Sedulinos al. 61, Visaginas, atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planas

Statybininkų g. 11, Visaginas, atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planas

Statybininkų g. 16, Visaginas, atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planas

Festivalio g. 1, Visaginas, atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planas

Festivalio g. 3, Visaginas, atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planas